0%

10 kolejka Premier League za nami

Posted By: Bastyliusz On:

Lider wraca na dobrą ścieżkę

Za nami 10 kolejka Premier League. Powoli zaczyna się stabilizować sytuacja w lidze. F.C. Liverpool ostatnio dało sobie urwać punkty Czerwonym Diabłom, lecz teraz wygrał u siebie 2 : 1 z Tottenhamem  utrzymując przewagę sześciu punktów nad Manchesterem City. Warto zauważyć że był to najciekawszy mecz względem rangi, ponieważ te zespoły mierzyły się ze sobą niedawno w finale Ligi Mistrzów. Tutaj również ekipa z Liverpoolem zasłużenie wygrała mecz, można stwierdzić że mimo kruchego wyniku przewaga w grze była miażdżąca i nie dziwi 11 pozycja zespołu Spurs.

City i United z kompletem punktów

Oba zespoły z Manchesteru wygrały również swoje mecze. City mimo bezbramkowej pierwszej połowy z Aston Villa, który potrafił zorganizować naprawdę groźne kontry ostatecznie rozbił ten zespół 3 : 0. Pierwszy cios padł w 47 minucie po długiej piłce Edersona Gabriel Jesus zgrał głową za linie obrony do Sterlinga który wykorzystał szybkość i opanowanie wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem. Reszta bramek była już kwestią czasu, ponieważ co chwile szły kolejne ataki na zrezygnowaną Aston Viile. Ostateczne miały miejsce w 64 minucie gdy Kevin De Bruyne próbując dośrodkować piłkę tak nia zakręcił że ta wpadła do siatki, oraz w 70 po rzucie rożnym gdzie w niemałym natłoku Ikay Gundogan wykorzystał sytuacje pakując piłkę i ustalając Wynik

United z kolei pokonał pewnie Norwich na wyjeździe 3 : 1, a mogło być wyżej, ponieważ zespół z Old Trafford miał dwie jedenastki, któych nie wykorzystał ani Rashford, ani Martial.  Norwich po świetnym początku wypadł z dobrych torów daje sobie strzelać sporo goli, nie inaczej było w sobote gdzie od początku Czerwone Diabły narzuciły tempo. Długo nie trzeba było czekać, ponieważ już w 21 minucie Scott McTominay uderzył z woleja w polu karnym dając pierwszą bramkę. Kolejne dwie to już koncert Rashforda, gdzie pod koniec pierwszej połowy pogrzebał nadzieje Norwich wykorzystując piękne zagranie w pole karne Daniela Jamesa, a w drugiej połowie po podaniu do Martiala po dwójkowej klepce francuz postawił kropke nad i. Norwich było stać jedynie na bramke na otarcie strzeloną w 88 minucie przez Onela Hernandeza. Manchester United jest w tym momencie na 7 pozycji i traci już tylko 2 oczka do piątego Arsenalu.

Terminarz na 11 kolejkę

W 11 kolejce Premier League już w sobotę o 13 : 30 w Bournemouth swoją szanse na polepszenie swojego bytu i zażegnaniu ciemnych chmur nad Ole Gunnar Solskjaerem ma Manchester United i mało wskazuje na to że gospodarz będzie w stanie się skutecznie postawić.

The Citizens z kolej grają na swoim stadionie The Etihad również w sobote o 16 : 00 z Southampton. Goście znajdują się w wielkim kryzysie, a świadczy o tym fakt że  zostali  zawstydzeni w ostatni weekend u siebie przegrywając z Leicester aż 0:9. Teraz grają z pretendentem na mistrza na ich stadionie, chyba tylko niepoprawni optymiści mogli by postawić w tej sytuacji na Southampton.

Lider Premier League a zarazem nasz sąsiad FC Liverpool zagra na wyjeździe z Aston Villa w sobote o godzinie 16 : 00